Wróć na górę







Szkoła Podstawowa nr 1
im. Noblistów Polskich w Olsztynku

ul.Górna 5 11-015 Olsztynek
tel. (89) 519-26-02

Laboratoria Przyszłości - styczeń - luty.

#laboratoriaprzyszłości
😍😍😍😍Tym razem zabawa z elektroniką. Lutowanie za pomocą stacji lutowniczej HOTAIR – jakie to proste. Potem już czysta zabawa z ARDUINO. Trochę wyobraźni i pomysły możemy realizować w szkolnej pracowni LABORATORIÓW PRZYSZŁOŚCI.


zdjęcia



Laboratoria Przyszłości - listopad - grudzień.

#laboratoriaprzyszłości
Dzięki wydrukom w szkolnej pracowni Laboratoriów Przyszłości społeczność szkolna mogła przed świętami cieszyć się okolicznościowymi upominkami i ozdobami świątecznymi.😍😍😍😍


zdjęcia



Laboratoria Przyszłości - wrzesień - październik.

#laboratoriaprzyszłości
Święta tuż, tuż…? Jeszcze nie. Ale w naszej szkole trwają już przygotowania do kiermaszu świątecznego!!!😍😍😍😍


zdjęcia



Laboratoria Przyszłości - czerwiec.

#laboratoriaprzyszłości
Laboratoria Przyszłości uatrakcyjniły zakończenie roku szkolnego - uczniowie wyróżnieni otrzymali upominki wykonane w szkolnej pracowni Laboratoriów Przyszłości. Ten rok był bardzo ciekawy BAWILIŚMY się dronami, klockami LEGO, mBotami, drukiem 3D, penami 3D, Robiliśmy zdjęcia i kręciliśmy filmy.


zdjęcia



Laboratoria Przyszłości - maj.

#laboratoriaprzyszłości
Wakacje za progiem… Dzięki laboratoriom przyszłości mogliśmy wirtualnie przymierzyć się do ciekawych miejsc.


zdjęcia



Laboratoria Przyszłości - kwiecień.

#laboratoriaprzyszłości
Peny 3D tym razem przydały się w przygotowaniach do świąt WIelkanocnych. Uczniowie wykonywali ozdoby świąteczne. Laboratoria Przyszłości stwarzają nam wiele możliwości w różnych dziedzinach.


filmik



Laboratoria Przyszłości - marzec.

#laboratoriaprzyszłości
Dzięki Laboratoriom Przyszłości mogliśmy świętować Dzień Nowych Technologii w Edukacji. Uczniowie pokonywali tor przeszkód mBotami. Tor był oświetlony kolorowymi światłami. Dzieci rysowały trasy Ozobotom a nad wszystkim czuwały z powietrza drony.


filmik



Laboratoria Przyszłości - luty.

#laboratoriaprzyszłości
Tym razem drony. Najpierw nauka sterowania potem tor przeszkód. Awionika działa i do przodu potem w bok i do góry. Jak ci piloci sobie radzą?... Mamy możliwość zostać operatorem drona dzięki Laboratoriom Przyszłości.


zdjęcia



Laboratoria Przyszłości - styczeń.

#laboratoriaprzyszłości
Długopisy 3D czyli Druk w naszych rękach - dosłownie i w przenośni. Nasi uczniowie tworzyli ozdoby wykonane techniką ręcznego druku 3D. Prace wykonywane były dzięki Laboratoriom Przyszłości.


zdjęcia



Laboratoria Przyszłości - grudzień.

#laboratoriaprzyszłości
Mikołajki z drukiem 3D. Dzisiaj nasi uczniowie mogli się cieszyć breloczkami wydrukowanymi na szkolnej drukarce. Mikołaj z ekipą śnieżynek rozdawał prezenty i tam wszyscy mogli znaleźć coś co powstało w szkolnej pracowni Laboratoriów Przyszłości


zdjęcia



Laboratoria Przyszłości - listopad.

#laboratoriaprzyszłości
W naszej szkole gościliśmy Mobilne Laboratoria Przyszłości. Edukatorzy prezentowali możliwości wykorzystania drukarki 3D i opowiadali o wielkim świecie multimediów w sieci.


zdjęcia



Laboratoria Przyszłości - październik.

#laboratoriaprzyszłości
Tym razem w ramach Laboratoriów Przyszłości uczniowie konstruowali zaawansowane roboty LEGO.


zdjęcia



Laboratoria Przyszłości - wrzesień.

#labolatoriaprzyszłości
W naszej szkole w ramach laboratoriów przyszłości odkrywamy tajniki Lego Spike Essential i mBot. Przed nami jeszcze wiele ciekawych wyzwań.


zdjęcia



Laboratoria Przyszłości


Nasza Szkoła bierze udział w projekcie Laboratoria Przyszłości. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Nasza Szkoła otrzymała na ten cel 115 200,00 zł. Wszystkie środki zostały przeznaczone na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.








Reklama